2. - Англия
  3. Вила успя да матира "свраките", Ингс с изключителен гол за бирмингамци (ВИДЕО)

Вила успя да матира "свраките", Ингс с изключителен гол за бирмингамци (ВИДЕО)

"Виланите" стигнаха до успех с 2:0 на свой терен

Астън Вила постигна първа победа през новия сезон, след като надделя с 2:0 над Нюкасъл на "Вила Парк" в двубой от втория кръг на Премиър лийг.

Изключителен гол на Дани Ингс в добавеното време на първата част даде преднина на бирмингамци. След почивката Ануар Ел Гази реализира дузпа за крайното 2:0. Вила загуби в първия кръг от Уотфорд, но вече има три точки в актива си. Нюкасъл пък регистрира второ поражение, след като преди седмица отстъпи на Уест Хам.

Дъглас Луис и Джйкъб Рамзи започнаха вместо Мат Таргет и Марвелъс Накамба в състава на домакините. Ашли Йънг стартира като ляв бек. Джо Уилок, Джамал Ласелс и Фабиан Шер бяха титуляри за Нюкасъл.

Още в петата минута "свраките" пропуснаха чудесна възможност да излязат напред в резултата. Дълго подаване стигна до Джо Уилок след лоша намеса на Мина. Нападателят остана очи в очи с Мартинес, но стреля встрани от вратата от чиста позиция. Това остана и единственото чисто положение до 45-ата минута.

Астън Вила нанесе своя удар в добавеното време на първата част. Кеш изпълни дълъг тъч, Мингс отклони с глава, след което Дани Ингс със зрелищна ножица откри резултата.

В 62-рата минута домакините получиха дузпа заради игра с ръка на Ласелс. Ел Гази бе точен от бялата точка за 2:0.

Четвърт час преди края и Нюкасъл също получи дузпа, след като Мартинес закачи Уилсън в наказателното поле. След намесата на ВАР обаче дузпата беше отменена заради тънка засада на Уилсън. В добавеното време Фрейзър пропусна страхотна възможност все пак да отбележи почетно попадение за Нюкасъл.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)