2. - Англия
  3. Вияш-Боаш призова: Бейл да бъде избран за №1 през сезона

Вияш-Боаш призова: Бейл да бъде избран за №1 през сезона

Мениджърът на Тотнъм Андре Вияш-Боаш заяви, че Гарет Бейл трябва да бъде избран за Футболист на годината, след като негов гол в края осигури победата на „Спърс” с 3:2 над Уест Хем снощи.

Попадението, отбелязано от 30 ярда (27,43 метра) в 90-ата минута, беше 15-ото за уелсеца по време на сезона във Висшата лига. То изкачи тима от Северен Лондон до третото място в класирането в борбата за местата, даващи право на участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Вияш-Боаш похвали последните изяви на Бейл, който отбеляза 8 гола в последните си 6 участия за Тотнъм, и призова уелсецът да бъде определен за най-добрият футболист през сезона при връчването на наградите в неговия край.

„Мисля, че той е играчът на годината”, каза Вияш-Боаш след мача. „Той просто е супер талант, този сезон ние го видяхме на друго ниво, той прави разликата във всеки мач.”

„Той е страхотен талант и беше на страхотно ниво този сезон, с видна класа и мотивация.”

„Когато го видиш как продължава да търси начин, както го направи в последната минута, си обясняваш какъв талант е той.”

Наставникът на Уест Хем Сам Алърдайс се съгласи, че Бейл, който беше избран за Играч №1 на Асоциацията на професионалните футболисти през 2011 г., че в момента няма друг играч, който да има по-голям принос за своя отбор от него.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)