2. Арсенал
  3. Арсенал и Барнет направиха 2:2, Томи Росицки се завърна като капитан на "артилеристите"

Чехът Томаш Росицки се завърна в игра за Арсенал след 18-месечно отсъствие. Арсен Венгер назначи сърцатия халф за капитан в контролата срещу втородивизионния Барнет. Срещата завърши с равенство 2:2, а публиката в Ъндърхил, наброяваща около 5 хиляди души приветства Росицки с бурни овации.

Андрей Аршавин и младокът Насър Баразит отбелязаха попаденията за „артилеристите”, докато за домакините се разписаха Ишмаил Якубу и Елиът Чарлс в последните минути на срещата.

11-милионното ново попълнение в защитата на лондончани Томас Вермален дебютира за новия си тим, но не успя да удържи нападателите на скромния Барнет.

Венгер практически игра с два различни отбора, след като на почивката смени всичките си състезатели (с изключение на Вермален, който игра цял мач), а на терена влязоха младите надежди на френския мениджър. С добра игра за „опитните” през първото полувреме се отличиха Росицки и Аршавин, които бяха в основната на всичко по-опасно пред вратата на Уилям Винер. Особено приятно за окото партньорство заформиха Санчес Уат и Джак Уилшър, като при едно от многобройните си взаимодействия Уат изработи гола на Аршавин, който единствено трябваше да засече непокритото центриране на полузащитника.

Следващата контрола на „артилеристите” е на 21 юли отново далеч от дома срещу СК Колумбия. На 27 и 29 следват нови две проверки срещу унгарския Сомбатхей и Хановер. На 1 август стартира традиционният ежегоден мини турнир „Емиратс Къп”. У дома Арсенал ще изиграе два мача срещу Атлетико Мадрид и Рейнджърс. Гостуване на Валенсия на 8 август ще бъде последната проверка за момчетата на Венгер преди началото на сезона във Висшата лига.

Артета: Нямам никакво обяснение за изгонването на Райс