2. Арсенал
  3. Арсенал разби Съндърланд и е на 1/2 финал за Купата на Лигата (ВИДЕО)

Арсенал разби Съндърланд и е на 1/2 финал за Купата на Лигата (ВИДЕО)

Нкетия заби хеттрик, Патино се разписа при дебюта си за първия тим

Арсенал разгроми с 5:1 Съндърланд в среща за Купата на Лигата на Англия и се класира на полуфинал в турнира.

В герой за "артилеристите" в мача се превърна Еди Нкетия, който заби хеттрик, по един гол за домакините добавиха Никола Пепе и Чарли Патино, почетното попадение за гостите реализира Нейтън Брудхед.

Интересното в случая на Патино, е че това бе дебют за него в първия отбор на лондончани и той успя да се разпише само няколко минути, след като се появи на терена.

В 17-та минута Роб Холдинг засече с глава центриране на Седрик Соареш от ъглов удар и прати топката в долния десен ъгъл, ударът му бе отразен от вратаря, но при добавката Еди Нкетиа не сгреши - 1:0.

Десет по-късно Пепе комбинира със Седрик Соареш, който му върна топката, а той с удар от наказателното поле удвои аванса на „топчиите“. Леко отпускане при домакините доведе до намаляване на резултата четири минути по-късно, след като Нейтън Бродхед получи прецизно подаване, което го остави сам срещу Лено и той не сбърка.

В 49-та минута Нуно Тавареш проби отляво, комбинира с 22-годишният Нкетиа, а той с красив завършващ удар с пета покачи на 3:1. Девет минути по-късно Арсенал си реши всичко, след като Пепе намери Нкетиа с подаване отдясно, а той повтори изпълнението си и с пета вкара за 4:1. В добавеното време на срещата юношата на Арсенал Чарли Патино оформи крайното 5:1 след асистенция на Никола Пепе.

Артета: Нямам никакво обяснение за изгонването на Райс