2. Атлетико Мадрид
  3. Атлетико излезе трети след успех над Валенсия (СНИМКИ и ВИДЕО)

Атлетико излезе трети след успех над Валенсия (СНИМКИ и ВИДЕО)

Тимът можеше да стигне и до повече попадения

Атлетико (Мадрид) се изкачи до трето място в Примера дивисион след успех с 2:1 като домакин над Валенсия. Така тимът на Диего Симеоне излезе на трето място във временното класиране и изостава само от лидерите Реал Мадрид и Барселона, които имат две точки повече в актива си.

Атлетико тотално доминираше през първата част. Доменек спаси удар на Коке в 6-ата минута.

След няколко удара, които минаха встрани от вратата, домакините откриха резултата.

В 32-ата минута Сантос сбърка и не успя да изчисти топката след центриране, Джаксън Мартинес се възползва и прати топката в долния десен ъгъл на Доменек - 1:0.

Веднага след това Мартинес можеше да вкара за втори път, но този път Доменек направи поредно спасяване.

Вратарят обаче бе безпомощен в 40-ата минута, когато Караско направи 2:0. Белгиецът намери вратата с удар от малко над 25 метра.

Положенията пред вратата на Валенсия не секнаха и след почивката. Коке имаше добър шанс веднага след подновяването на играта.

Валенсия живна и успя да изнесе играта като задържаше топката и в над 60% от времето.

Подобрената игра на гостите даде резултат в 71-ата минута. Тогава Мустафи бе фаулиран в наказателното поле от Годин.

От дузпата Пако Алкасер не сбърка срещу Облак - 1:2.

Атлетико не срещна особени трудности да задържи аванса си. Нещо повече - резервата Фернандо Торес пропусна удобна възможност за трети гол за тима си.