2. Атлетико Мадрид
  3. Атлетико Мадрид би Кордоба в мач с 6 гола

Атлетико Мадрид би Кордоба в мач с 6 гола

Гризман и Коке блестят за "дюшекчиите" при 4:2

Ателтико Мадрид записа пета поредна победа у дома, след като разби с 4:2 гостуващия Кордоба в мач от десетия кръг на испанската Примера

„Дюшекчиите” започнаха силно срещата и още в 13-ата минута бяха близо до гола, но удар на Коке нацели гредата.

Логичното се случи в 43-ата минута, когато един удар на Гризман бе отклонен и записан на името на Лусо.

Минута след това гостите бяха близо до изравняване чрез Гилас, но в крайна сметка се оттеглиха на почивка с гол пасив.

Той обаче бе увеличен в 53-ата минута, когато Гилас се разписа след изпълнение на корнер от Картабиа.

Пет миунти по-късно Гризман отново вкара за Атлетико, като този път с глава оплете мрежата след центриране на Жуанфран.

В 62-ата минута и Манджукич показа, че може да играе добре „на втория етаж”.

Бившият нападател на Байерн (Мюнхен) също вкара с глава след центриране на Коке на близката греда и така направи резултата 3:1.

Преднината на домакините стана още по-солидна в 80-ата минута, когато Раул Гарсия също вкара с глава след асистенция на Коке.

Крайният резултат оформи Гилас в 86-ата минута, когато се възползва от слабите действия на отбраната на домакините.

Така Атлетико (Мадрид) записа 19-ти пореден мач без загуба вкъщи и вече има 23 точки в актива си, с цели 18 повече от своя гост.