2. Атлетико Мадрид
  3. Атлетико се спаси три минути преди края срещу Осасуна (ВИДЕО)

Атлетико се спаси три минути преди края срещу Осасуна (ВИДЕО)

Севиля завърши 2:2 срещу Алавес по-рано през деня

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид спечели с минималното 1:0 домакинството си на Осасуна в мач от 13-ия кръг на Ла Лига. „Дюшекчиите“ изиграха много слаб мач, като стигнаха до победата в последните минути след гол на Фелипе.

Двубоят на „Уанда Метрополитано“ беше спокоен откъм чисти положения за двата отбора. Първата по-сериозна ситуация бе за гостите от Памплона в 36-ата минута. Тогава Лукас Торо стреля страховито отдалеч, но Ян Облак се разтегна максимално и изби топката, която летеше към горния ляв ъгъл на вратата му.

В 56-ата минута гол на Антоан Гризман не бе зачетен заради засада. Осем минути преди края на мача „дюшекчиите“ можеха да се възползват от това, че стражът на гостите Серхио Ерера беше излязъл извън наказателното поле. При удара на Яник Ферейра-Караско отдалеч обаче топката срещна дясната греда.

В 87-ата минута „лос колчонерос“ успяха да се разпишат. След центриране на Караско, Фелипе стреля от центъра на наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на памплонци.

По този начин тимът на Чоло Симеоне се измъкна и спечели три точки, с които продължава да е на четвърто място във временното класиране на Ла Лига с 26 точки.

По-рано през деня Севиля завърши 2:2 срещу Алавес. Гостите повеждаха на два пъти чрез Лагуардиа и Жоселу, но Лукас Окампос и Иван Ракитич в добавеното време доведоха нещата до равенство.