2. Атлетико Мадрид
  3. Гризман: Бием като Атлетико - с мъка до самия край

Гризман: Бием като Атлетико - с мъка до самия край

По-лесно ми е да играя пред вратата на противника, призна френският герой днес

Антоан Гризман бе голямата звезда на Франция при успеха с 2:1 над Ирландия на осминафиналите на Евро 2016 с двата си гола за обрата в полза на домакините след почивката. Гризман бе избран за играч на мача, а след него сравни трудните победи на „петлите” на еврофиналите с тези на клубния му отбор Атлетико Мадрид.

„За мен цяла година е така – в Атлетико печелим мачове по 1:0 и страдаме до самия край. Надявах се да е малко по-различно с Франция, но досега на Евро 2016 е същото. Знаехме, че ще бъде труден мач и трябва да оценим какво направихме добре и кое не чак толкова добре. Наистина съм щастлив, че се класирахме. Трудно влязохме в мача и още ни чака дълъг път, така че трябва да подобряваме играта си. Но се наслаждаваме на турнира. Моето семейство беше на трибуните в Лион, това ми е почти като роден град, което носи още емоции. Надявам се да мога да продължа така и да помагам на отбора. Дадохме всичко от себе си през втората част и видяхте различна Франция”, каза Гризман след мача, цитиран от УЕФА.

Той призна, че играе по-силно, когато е по-близо до вратата на противника, а не на фланга.

„На разположение съм за треньора и отбора. Независимо дали играя вляво, вдясно или в наказателното поле, давам всичко от себе си. На мен ми е по-лесно да играя по-близо до противниковата врата, обикновено там играя. Започнах мача добре, връщах се по-назад да получавам топката. Един гол ти дава самочувствие и успях да вкарам и втори. Не играхме добре през първата част, казахме си някои неща в съблекалнята на почивката. Играем за Франция, дадохме всичко от себе си и феновете ни помогнаха да победим”.