2. Автоновини
  3. Глобиха Сабастиен Ожие с 10 000 евро

Глобиха Сабастиен Ожие с 10 000 евро

Отнетите точки обаче му бяха върнати

Настоящият световен шампион във WRC Себастиен Ожие и неговият навигатор Жулиен Инграсия бяха глобени с 10 хил. евро, след като забравиха своята пътна карта в предпоследния етап от рали Италия вчера. Тя им бе върната от друг пилот – Танак с Toyota, но според стюардите това е външна помощ и екипажът бе дисквалифициран от състезанието, а точките – също бяха отнети.

Пилотът на M-Sport Ford финишира на втора позиция с изоставане от само 0.7 секунди спрямо Тиери Нювил с Hyundai – третата най-малка разлика между първите двама пилоти в състезание от Световния рали шампионат. Ожие спечели и четири бонус точки от последния супер специален етап, с което общият му актив стана 22.

Отборът обжалва наказанието и все пак точките и на екипажа, и на отбора бяха върнати, но при повторно подобно нарушение санкцията ще влезе в сила. Глобата остава и трябва да бъде платена от Ожие и Инграсия, а не от отбора.

С премахването на наказанието възможностите на Ожие за шеста поредна рали титла остават живи. Към момента той изостава с 27 точки от лидера в генералното класиране и победител в Италия Нювил. До края на сезон 2018 остават още шест кръга, като следващото състезание ще се проведе в последния уикенд на месец юли - 26 - 29.

Хакинен сравни Формула 1 с тенис

На корта Хамилтън би имал предимство, смята бившият пилот

Себастиен Ожие спечели осма титла във WRC след триумф в Рали Монца (ВИДЕО)

Французинът имаше сериозен късмет, след като още в първата отсечка докосна един от бетонните блокове на множеството шикани по виражите на „Монца“

Евънс с минимален аванс пред Ожие на Рали Монца (ВИДЕО)

Трети след първите седем отсечки се движи Тиери Нювил

Автомобилна федерация на България отговори ударно на ММС

Вижте истината, с подпис и печат…

Нювил води със 7 десети на Еванс в Каталуня (ВИДЕО)

Състезанието приключи за Такамото Кацута, който блъсна своя Yaris в крайпътна мантинела

Мартин Чой: Не очаквах подиума, но съм много щастлив и още ме държат емоциите