2. - Българи в чужбина
  3. Арка с важна победа без контузения Алекс Колев

Арка с важна победа без контузения Алекс Колев

Така Арка събра актив от 42 точки и излезе на 4-ото място във втората осмица и е на 5 точки от опасната зона

Арка (Гдиня) постигна важна победа с 3:1 в домакинството си на Висла (Краков) от 6-ия кръг на плейофа за оставане в полската Екстракласа. Българският нападател Алекс Колев не игра в този мач заради контузия. С този успех неговите съотборници почти осигуриха оцеляването на отбора в елита и за следващия сезон.

Арка поведе в резултата с гол на Дея в 5-ата минута, но Сива възстанови равенството в 40-ата.

През второто полувреме домакините се активизираха и измъкнаха победата с две попадения на Вейнович в 58-ата и 70-ата минута от дузпа.

Така Арка събра актив от 42 точки и излезе на 4-ото място във втората осмица и е на 5 точки от опасната зона, като застрашените Висла (Плок) и Заглебие (Сосновиец) имат по два мача до края на сезона. Висла (Краков) пък запазва първото си място с 49 точки.
Шльонск с Петров, но без Петков, загуби от Лех при визитата си (ВИДЕО)