2. - Българи в чужбина
  3. Бабангида и Иванков не се победиха в БГ дербито в Турция

Бабангида и Иванков не се победиха в БГ дербито в Турция

Шампионът Бурсаспор, като че ли окончателно изгуби шансове за защитата на титлата си, след като днес завърши наравно 1:1 срещу състава на Карабюкспор

Шампионът Бурсаспор, като че ли окончателно изгуби шансове за защитата на титлата си, след като днес завърши наравно 1:1 срещу състава на Карабюкспор. Срещата се игра на стадион „Несметин Шейхоглу” и бе от програмата на 25-яи кръг на турската Суперлига.

Българският нападател Емил Ангелов започна като титуляр за домакините и остана на терена до 62-ата минута. Димитър Иванков пък изигра пълни 90 минути за шампионите, като направи няколко добри спасявания.

Иначе Кени Милър изведе Бурса напред в резултата в 4-та минута, а крайното 1:1 оформи Парлак в 20-ата.

След хикса гостите се намират на 3-о място във временното класиране с актив от 50 точки, на 4 зад лидерите Фенербахче и Трабзонспор, но и с мач повече. Домакините от Карабюкспор пък са 10-и с 34 пункта.