2. - Българи в чужбина
  3. Благо с цял мач за Терек при 1:3 от Анжи

Благо с цял мач за Терек при 1:3 от Анжи

Тимонов отново протърка пейката

Отборът на Терек (Грозни) допусна много лоша загуба в шампионата, след като отстъпи с 0:1 на новака Анжи (Махачкала). Срещата се игра на стадион „Билимханов” и бе от програмата на 28-ия кръг на руската Премиер лига. За домакините цял мач игра българският национал Благой Георгиев, който обаче не успя да помогне за предотвратяването на поражението. За Анжи пък Тодор Тимонов за пореден път не помириса терен, а Терек завърши мача с човек по-малко, след като Кобенко си изкара жълт картон в 39-ата минута.

Двубоят обаче започна страхотно за домакините, които осъществиха страхотен натиск още от началните минути. В 14-ата минута те стигнаха до гол, след като организираха перфектна контраакция, при която топката стигна до Садаев, който не сбърка за 1:0. Радостта на тима от Грозни обаче изтрая едва 2 минути, тъй като Холенда засече центриране на Цораев и изравни статуквото – 1:1.

След този гол двата тима се захапаха в центъра на терена, а в 39-ата минута домакините останаха с 10 души, след като Кобенко си изкара глупав втори жълт картон. До края на полувремето нов гол не падна и така двата отбора се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Втората част започна с натиск на гостите, които изглеждаха решени, предвид численото си предимство, да стигнат до крайния успех. В 62-ата минута, само няколко секунди, след като се появи в игра, Жосан изведе Анжи напред с премерен изстрел с десния крак.

След това попадение гостите продължиха да натискат и в 65-ата минута Цораев бе изведен в наказателното поле, след което обработи топката със завидно спокойствие и я заби за трети път в мрежата на Терек, оформяйки и крайното 3:1.

След тази победа отборът на Анжи се изкачи на 11-о място във временното класиране с актив от 30 точки. Домакините от Терек пък са 9-и с 32 пункта.

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0