2. - Българи в чужбина
  3. Бреда разби ПСВ с 4:2 пред погледа на резервата Манолев

Бреда разби ПСВ с 4:2 пред погледа на резервата Манолев

Отборът на НАК Бреда нанесе горчиво поражение на временния лидер ПСВ, след като го разби с 4:2. Срещата се игра на стадион „Рат Верлех” и бе от програмата на 16-ия кръг на холандската Ередивизи

Отборът на НАК Бреда нанесе горчиво поражение на временния лидер ПСВ, след като го разби с 4:2. Срещата се игра на стадион „Рат Верлех” и бе от програмата на 16-ия кръг на холандската Ередивизи. Българският национал Станислав Манолев пък така и не се появи на терена и остана резерва за „филипсите”. НАК завърши мача с 10 души, след като Луйчк си изкара втори жълт картон в 74-ата минута.

Двубоят започна страхотно за гостите, които излязоха напред в резултата в 15-ата минута, когато Райс се възползва от страхотно подаване на Тойвонен. 15 минути по-късно домакините съумяха да изравнят статуквото с гол на Леонардо, след хубав пас на Амоа. Само 180 секунди след това обаче, ПСВ си върна лидерството с гол на Джуджак, а в края на полувремето, в 41-ата минута, Амоа отново възстанови равенството с втория си гол в мача.

През втората част тимът на НАК Бреда определено бе по-активният на терена и в 50-ата минута Бусабун направи 3:2. В 74-ата домакините останаха с човек по-малко, след като Луйчк си изкара втори жълт картон. Крайното 4:2 пък оформи Амоа в 79-ата минута, вкарвайки втория си гол в мача.

След тази победа НАК се изкачи на 10-о място във временното класиране с актив от 22 точки. Гостите от ПСВ пък остават лидер с 34 пункта, но и мач повече от останалите отбори.

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0