2. - Българи в чужбина
  3. Бурса, без Иванков, с победа в Турция

Бурса, без Иванков, с победа в Турция

Шампионът Бурсаспор направи нова важна крачка по пътя си към участие в евротурнирите догодина, след като се наложи с 2:1 над тима на Манисаспор

Шампионът Бурсаспор направи нова важна крачка по пътя си към участие в евротурнирите догодина, след като се наложи с 2:1 над тима на Манисаспор. Срещата се игра на стадион „Бурса Ататюрк” и бе от програмата на 30-ия кръг на турската Суперлига. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Инчедемир си изкара втори жълт картон в 73-ата минута.

Българският вратар Димитър Иванков не бе в групата за този мач, който започна с невероятен натиск на домакините, които до 9-та минута вече водеха с 2:0 след голове на Йълдъръм и Ердоган. Почетното попадение за гостите пък бе дело на Гювен в 21-ата минута.

След успеха Бурса се намира на 3-о място във временното класиране с актив от 55 точки, докато гостите от Маниса са 12-и с 36 пункта.

Шльонск с Петров, но без Петков, загуби от Лех при визитата си (ВИДЕО)