2. - Българи в чужбина
  3. Делев с асистенция, Погон с нова победа

Делев с асистенция, Погон с нова победа

Българският национал с важна роля за успеха

Българският национал Спас Делев имаше важна роля при успеха на неговия Погон (Шчечин) с 2:0 над Легница в срещата между двата тима от 16-ия кръг на полската Екстракласа. Крилото от Ключ се появи в игра на почивката на мястото на Майевски и веднага раздвижи играта на своя тим.

В 64-ата минута именно Делев получи топката в средата на терена и по прекрасен начин с едно докосване изведе на скорост Гуарочена, който надбяга защитата на съперника, финтира вратаря и хладнокръвно отбеляза за 1:0.

В 83-ата минута отново Гуарочена подпечата успеха на своя тим с второ попадение. Щец центрира отдясно за Букса, който продължи към испанския нападател, а той от движение заби кълбото във вратата за крайното 2:0.

Така Погон продължи възхода си в първенството, записвайки 4-и пореден успех. Отборът вече се изкачи до 7-ото място с 25 точки. Легница пък се намира на предпоследната 15-а позиция с 13 точки. В класирането води Лехия (Гданск) с 34 точки.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)