2. - Българи в чужбина
  3. Домо не играе при загуба на Херта

Домо не играе при загуба на Херта

Отборът от Берлин загуби с 0:1 гостуването си на Мюнхен 1860

Отборът на Херта Берлин, в чийто редици се състезава бившият футболист на Левски Валери Домовчийски, загуби гостуването си на Мюнхен 1860 с 0:1 в мач от 15-ия кръг на Втора Бундеслига. Единственото попадение в срещата падна в 11-ата минута и бе дело на Бенджамин Лаут.

Домо не записа нито една минута при загубата на своя тим. Той остана на резервната скамейка, а вместо него в нападение започнаха колумбиецът Адриан Рамос и канадецът Роб Френд, който бе заменен от Ласога през второто полувреме.

В 82-та минута Марко Сейна от отбора на гостите бе изгонен с директен червен картон и остави своите съотборници с човек по-малко. Стражът на Херта игра с ръка извън наказателното поле, като по този начин предотврати сигурен гол. В последните 10-ина минути Фабиан Лустенбергер сложи вратарските ръкавици, тъй като берлинчани бяха извършили всичките си смени.

След тази загуба, Херта се намира на 5-а позиция с актив от 29 точки, но е само на две от лидера Ауе и запазва шансовете си за директна промоция в Бундеслигата за следващия сезон.