2. - Българи в чужбина
  3. Генков със 77 минути при победа на Висла

Генков със 77 минути при победа на Висла

Отборът на Висла Краков направи нова важна крачка към спечелването на титлата, след като се наложи с 3:1 над тима на Рух Хожов

Отборът на Висла Краков направи нова важна крачка към спечелването на титлата, след като се наложи с 3:1 над тима на Рух Хожов. Срещата се игра на стадион „Миейски” и бе от програмата на 17-ия кръг на полската Екстракласа.

Българският нападател Цветан Генков започна като титуляр за домакините, но бе заменен в 77-ата минута. Иначе Кирм изведе Висла напред в 17-ата минута, а в 49-ата Гриб изравни за 1:1. В 49-ата Жиршак покачи на 2:1 за тима от Краков, а крайното 3:1 оформи отново Жиршак в 80-ата минута.

След тази победа Висла излезе начело във временното класиране с актив от 33 точки, на 3 пред 2-ия Ягелония, но и с два мача повече. Гостите от Хожов пък са 12-и с 18 пункта.