2. - Българи в чужбина
  3. Георги Пеев се разписа при загубата на Амкар от ЦСКА Москва (ВИДЕО)

Георги Пеев се разписа при загубата на Амкар от ЦСКА Москва (ВИДЕО)

Георги Миланов не игра за шампиона на Русия при победата с 2:1 над Амкар Перм

Българският национал Георги Миланов не игра при победата на своя ЦСКА Москва срещу Амкар Перм с 2:1 в мач от седмия кръг на руската Премиер Лига. Двубоят се игра на „Арена Химки” в руската столица, а Миланов бе на резервната скамейка на домакините по време на целия двубой.

И четиримата българи в състава на Амкар – Захари Сираков, Петър Занев, Георги Пеев и Благой Георгиев, стартираха като титуляри за гостуващия тим, а Пеев бе автор на единственото попадение за отбора от Перм.

Иначе Сираков бе заменен от Николай Фадеев в 20-ата минута, а Пеев остана на терена до 62-ата минута, когато отстъпи мястото си на Владимир Камеш. Занев и Георгиев пък получиха жълти картони съответно в 54-ата и 84-ата минути.

Резултатът бе открит от Георги Пеев още в 1-ата минута. Българският полузащитник се разписа, след като бе намерен от Януш Гол.

ЦСКА Москва изравни в 23-ата минута с попадение на Сейду Думбиа. Крайното 2:1 в полза на руския шампион оформи Ахмед Муса в 77-ата минута.

След този успех ЦСКА Москва продължава да е на първото място в класирането и вече е с актив от 17 точки. Амкар остава с 9 точки и заема 7-ата позиция.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0