2. - Българи в чужбина
  3. Гол на Краев не стигна на Жил Висенте (ВИДЕО)

Гол на Краев не стигна на Жил Висенте (ВИДЕО)

Българинът даде преднина на своя тим в деветата минута

Божидар Краев отбеляза гол за своя Жил Висенте в гостуването на Маритимо от 27-ия кръг на португалското първенство, но това не бе достатъчно за неговия тим, който загуби с 1:2. Българинът откри резултата още в 9-ата минута, но домакините направиха пълен обрат след попадение на Пиньо в 31-ата и автогол на Родриго в 45-ата минута.

Краев даде преднина на своя тим в 9-ата минута, когато една лошо изчистена топка попадна в него и той без забавяне стреля в далечния ъгъл за 0:1.

В 31-ата минута обаче Маритимо изравни. Жоел получи дълъг пас и стреля с глава, ударът му бе спасен от вратаря, но при добавката Пиньо отблизо бе точен за 1:1.

В добавеното време на първата част домакините направиха и пълен обрат. При едно центриране от корнер вратарят изби топката в тялото на Родриго и кълбото се озова в мрежата за 2:1.

Късметът продължи да е против Жил Висенте и в 85-ата минута, когато гостите получиха дузпа, но Сандро Лима пропусна да изравни резултата от бялата точка.

В крайна сметка Маритимо взе трите точки и вече има актив от 28, като се намира на 15-ото място в класирането. Жил Висенте пък остава на 11-ата позиция с 30 точки.
Абърдийн и Димитър Митов с успех за Купата (ВИДЕО)

Българският национал с цял мач при 4:0 и полуфинал в Шотландия

ПАОК громи в Гърция, Десподов изработи дузпа (ВИДЕО)

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО