2. - Българи в чужбина
  3. Гройтер Фюрт и Караславов закотвиха Билефелд на дъното

Гройтер Фюрт и Караславов закотвиха Билефелд на дъното

Отборът на Гройтер Фюрт продължава със стабилните си игри през този сезон, след като днес размаза тима на Арминия (Билефелд) с 4:1

Отборът на Гройтер Фюрт продължава със стабилните си игри през този сезон, след като днес размаза тима на Арминия (Билефелд) с 4:1. Срещата се игра на стадион „Шюко Арена” и бе от програмата на 15-ия кръг на немската втора Бундеслига. Българският централен защитник Асен Караславов игра цял мач за гостите и направи поредния си силен мач.

Двубоят започна страхотно за Гройтер Фюрт, които откриха резултата още в 10-ата минута, когато точен бе Приб, а в 53-ата Хаас удвои преднината на гостите. 10 минути по-късно Ди Грегорио върна Арминия в мача, но в 79-ата Хаас отново възстанови двата гола разлика в полза на тима на Караславов. Крайното 4:1 пък оформено в 88-ата минута от Сарарер.

След тази победа Гройтер Фюрт се намира на 4-о място във временното класиране с актив от 29 точки, колкото имат и Аугсбург, Дуисбург и Херта, но столичани са с мач по-малко. Домакините от Арминия пък тотално се закотвиха на дъното на подреждането с едва 7 пункта.