2. - Българи в чужбина
  3. Хичо се завърна в игра при разгром на Урал

Хичо се завърна в игра при разгром на Урал

Тимът му повече във временното класиране

Урал постигна втора поредна победа в руската Премиер лига и оглави временното класиране. Тимът разгроми с 3:0 Ахмат, а българският национал Николай Димитров се завърна в игра, след като дълго лекуваше травма. Той се появи на терена в последните минути, когато мачът вече беше решен.

Най-чистото положение до почивката се откри пред Антон Швец, който стреля от два метра, но  в тялото на Егорчев. Домакините от Екатерининбург имаха късмет, че реферът Алексей Сухой не изгони бившия халф на ЦСКА Петрус Бумал. Камерунецът вече имаше жълт картон, когато спря с нарушение обещаваща атака на Ахмат, но арбитърът го пожали.

Урал живна в края на полувремето и направи няколко много добри атаки. При една от тях полякът Рафал Аугустиняк шутира силно и топката облиза напречната греда. Секунди преди почивката Илин вкара за 1:0.

Урал нанесе решителен удар в 58-ата минута. Защитата на Ахмат сгреши и остави Панюков да стреля. Евгений Городов успя да избие, но при добавката на Ел Кабир нямаше шанс.

Всичко приключи в 78-ата минута с гола на резервата Юрий Бавин. Във втори пореден мач халфът на Урал се появява от пейката и успява да отбележи. При този резултат Хичо се появи на терена и беше приветсван от феновете на "Екатеринбург Арена".

Шльонск с Петров, но без Петков, загуби от Лех при визитата си (ВИДЕО)