2. - Българи в чужбина
  3. Илиан Илиев и Мартин Минчев влизат резерви в Кипър и Чехия (ВИДЕО)

Илиан Илиев и Мартин Минчев влизат резерви в Кипър и Чехия (ВИДЕО)

Кристиан Димитров също се появи от пейката при нова грешна стъпка на Хайдук

Българският футболист Мартин Минчев игра 23 минути за Спарта (Прага) при равенството 2:2 на тима си с Баник Острава в среща от 13-ия кръг на чешкото първенство.

Бившият футболист на Черно море се появи в игра за гостите от Прага в 67-ата минута, когато резултатът бе 1:1.

Пет минути след влизането в игра на нашия играч Спарта поведе с 2:1 в резултата от дузпа, но също от бялата точка домакините изравниха две минути преди края.

Така бе сложен край на серията на Спарта от 4 поредни победи в първенството и отборът заема трето място в класирането с 30 точки.

В същото време българският защитник Кристиан Димитров влезе в игра в 72-ата минута за Хайдук (Сплит) при поражението на тима с 2:3 като гост от Славен (Белупо) в двубой от 14-ия кръг на хърватското първенство. Димитров се появи на терена при резултат 2:1 в полза на домакините.

След тази загуба Хайдук е четвърти в класирането с 21 точки, като няма победа в последните си 4 шампионатни срещи. Пред Хайдук в подреждането са Динамо (Загреб), Риека и Осиек с по 27 точки, но Динамо е с мач по-малко.

Междувременно Аполон (Лимасол) спечели с 2:0 визитата си на Олимпиакос (Никозия) от 8-ия кръг на кипърското футболно първенство.

Българският халф Илиан Илиев, който също е бивш играч на Черно море, влезе в игра в 70-ата минута, вместо Харис Киряку, а отборът му стигна до победата през второто полувреме.

Багали Дабо откри в 54-ата минута, а Ранжело Янга сложи точка на спора в 85-ата минута за крайното 2:0.

След него Аполон е втори в класирането с 18 точки, на 2 от лидера АЕК (Ларнака), докато Олимпиакос е на 5-а позиция с 11 точки.

Тренчин - Слован Братислава 2:3

Българин с асистенция срещу Наполи

Георги Костадинов отново тренира с АПОЕЛ

Националът се възстанови след травма в гърба

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0