2. - Българи в чужбина
  3. Караславов с контузия при тежка загуба на Гройтер Фюрт

Караславов с контузия при тежка загуба на Гройтер Фюрт

Пелето с цял мач при нулево равенство на Енерги

Отборът на Гройтер Фюрт загуби катастрофално с 1:4 при домакинството си на Санкт Паули от 33-ия кръг на немската втора Бундеслига. Българският бранител в редиците на домакините Асен Караславов започна като титуляр, но получи контузия и бе заменен принудително още в 31-ата минута.

Иначе неговите съотборници успяха да поведат в резултата с гол на Ньохте в 37-ата минута и се оттеглиха на почивка с гол аванс пред гостите, които обаче направиха пълен обрат през втората част. Голове на Наки (50’), Еберс (66’), Таки (73’) и Хенингс (89’) донесоха ценни три точки за Санкт Паули.

С тях тимът събра 64 точки в актива си и кръг преди края е на 2 зад лидера Кайзерслаутерн, който вече официално е член на първа Бундеслига, и с 3 пред третия Фортуна. Гройтер Фюрт и Караславов пък са на 12-о място с 43 точки и за тях сезонът на практика приключи.

В друг мач от кръга отборите на Ханза (Рощок) и Енерги (Котбус) завършиха наравно при резултат 0:0. Българският национал в редиците на гостите Станислав Ангелов игра пълни 90 минути за своя тим, който няма реална цел до края на сезона и най-вероятно ще завърши в средата на таблицата, където се намира и в момента – на 10-о място с 44 точки.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)