2. - Българи в чужбина
  3. Костадинов и Арсенал сразиха слабак в 96-ата минута

Костадинов и Арсенал сразиха слабак в 96-ата минута

Българинът изгоря за следващия мач на тима си

Георги Костадинов и тимът му Арсенал (Тула) стартираха пролетния дял от първенството в Русия с 2:1 като гост над ПФК Сочи. Победата дойде в шестата минута на добавеното време, когато Евгений Луценко се разписа за втори път.

Българският халф отново показа много добро ниво. В 74-ата минута той получи жълт картон, който му е четвърти и той пропуска следващия мач  - на 7 март срещу Оренбург.

Но пък съдията показа двоен критерий и не показа жълт картон на Руслан Набиулин от Сочи за абсолютно същия фаул срещу българина.

Още в 5-ата минута гостите от Тула откриха резултата. Ткачьов избяга от персоналния си пазач и центрира топката в малкото наказателно поле, откъдето Евгений Луценко с глава прониза вратата на Сочи.

В 64-ата минута Александър Кокорин изравни с индивидуален пробив, възползвайки се от неумела намеса на Гия Григалава и прати топката зад гърба на вратаря Левашов. Победата за Арсенал (Тула) дойде заради ужасна грешка на Джанаев, който не успя да спре паса на Кангва, защитата и вратаря на домакините не се разбраха и Луценко вкара за втори път.

Това е трета поредна победа за Арсенал Тула и те вече имат 28 точки, с 3 пред Урал, Уфа и Спартак (Москва). Със 7 повече има шампионът Локомотив. Сочи е на последното 16-о място с 15.

"Отлична победа. Затвърждаваме представянето от края на миналия сезон, когато тотално надиграхме ЦСКА, Спартак и Локомотив Москва, каза пред БТА Георги Костадинов.
Абърдийн и Димитър Митов с успех за Купата (ВИДЕО)

Българският национал с цял мач при 4:0 и полуфинал в Шотландия

ПАОК громи в Гърция, Десподов изработи дузпа (ВИДЕО)

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО