2. - Българи в чужбина
  3. Костадинов и Арсенал загубиха от Рубин

Костадинов и Арсенал загубиха от Рубин

Около 35 минути гостите играха с човек по-малко, но удържаха победата

Българският национал Георги Костадинов записа цял мач за своя Арсенал (Тула) при домакинската загуба с 0:1 от Рубин в среща от 22-ия кръг на руската Премиер лига. Полузащитникът дори можеше да вкара гол, но вратарят на съперника отрази хубави му изстрел. Около 35 минути гостите играха с човек по-малко, но удържаха победата, дошла след попадение на Зурико Давиташвили точно преди почивката. Това е дебютен успех за новия треньор на Рубин Леонид Слуцкий.

Костадинов отправи опасен изстрел с десния крак в 8-ата минута, но Юрий Дюпин отрази. И двата отбора имаха своите шансове, но като че ли тези на Рубин бяха по-опасни. При една от тези ситуации - в 43-ата минута - Давиташвили излезе сам срещу вратаря и го преодоля.

В 55-ата съотборникът му Денис Макаров беше изгонен за втори жълт картон, след като десет по-рано отново беше предупреден официално. И с числено предимство обаче играчите на Арсенал не успяха да стигнат дори до изравняване.

С този успех тимът от Казан излезе от зоната на изпадащите поне до изиграването на останалите двубои от кръга. Арсенал пък е в средата на таблицата.
Абърдийн и Димитър Митов с успех за Купата (ВИДЕО)

Българският национал с цял мач при 4:0 и полуфинал в Шотландия

ПАОК громи в Гърция, Десподов изработи дузпа (ВИДЕО)

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО