2. - Българи в чужбина
  3. Краев заменен на полувремето при загуба на Фамаликао

Краев заменен на полувремето при загуба на Фамаликао

Тимът на българина отстъпи на Морейрензе

Отборът на Фамаликао продължава с разочароващото си представяне в първенството на Португалия. Играчите на Жорже Силас допуснаха трета поредна загуба с 0:2 в домакинството си на Морейрензе от 17-ия кръг. Българският национал Божидар Краев започна като титуляр, но бе заменен на полувремето.

Автогол на Рициели даде преднина на Морейрензе в 24-ата минута, а Ян удвои в 45-ата минута.

За капак домакините завършиха мача в намален състав, след като Жоната Роберт си изкара два жълти и червен картон и напусна терена в 89-ата минута.

Тази загуба оставя Фамаликао в зоната на изпадащите на 16-ата позиция с 14 точки. Морейрензе излезе на 8-ото място с 21 точки. Водач е Спортинг (Лисабон) с 42 точки и мач по-малко от преследвачите си Порто и Брага.

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0