2. - Българи в чужбина
  3. Льовен със зрелищно реми в Белгия, Малинов се разписа

Льовен със зрелищно реми в Белгия, Малинов се разписа

Отборът врътна 3:3 срещу Ойпен

Ойпен и Льовен завършиха наравно 3:3 в среща от 29-ия кръг на белгийския шампионат.

Българският национал Кристиян Малинов започна като титуляр за гостите от Льовен, като отбеляза първия гол във вратата на противника.

След драматичното голово реми тимът на родния полузащитник е шести в класирането с актив от 44 точки. В следващия кръг от първенството Льовен гостува на Мехелен.

Срещата започна по-добре за домакините, които получиха златен шанс да поведат в 8-ата минута, но Смаил Превляк направи пропуск от бялата точка.

В 27-ата минута дойде моментът на Кристиян Малинов, който се разписа и даде аванс от 1:0 на своя тим. За бившия халф на ЦСКА днешното попадение е второ с екипа на Льовен.

Отговорът на Ойпен дойде само две минути по-късно и равенството бе възстановено. Точен бе Джонатан Херис Джонатан Херис.

В 36-ата минута гостите за отново поведоха с гола на Тома Анри, но не успяха да съхранят аванса си до почивката. Няколко минути преди края на първата част Нолидж Мусона изравни от дузпа.

През втората част двата тима си размениха още по един гол. В 55-ата минута Ксавие Марсе изведе Льовен напред, но с втория си гол от началото на мача Мусона за пореден път възстанови равенството.

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0