2. - Българи в чужбина
  3. Манолев с асистенция при 1:1 срещу Твенте

Манолев с асистенция при 1:1 срещу Твенте

Българският национал Станислав Манолев дебютира с асистенция и жълт картон за своя тим ПСВ при равенството 1:1 срещу Твенте. Българинът излезе като титуляр и игра до 69-ата минута. Той се справи много добре в офанзивен план, но имаше проблеми при опазването на нападателите на домакините.

Стражът на гостите Николай Михайлов пък остана на резервната скамейка цял мач.

Твенте поведе в 18-ата минута, когато Дъглас се възползва от груба грешка на Исаксон. Само шест минути по-късно Манолев намери Джуджак, който финтира съперников защитник и с далечен удар изравни.

След първите два кръга, ПСВ има две точки в класирането, докато Твенте е с актив от четири точки.