2. - Българи в чужбина
  3. Манолев с цял мач при драматичен успех на ПСВ над Екселсиор

Манолев с цял мач при драматичен успех на ПСВ над Екселсиор

„Филипсите” се наложиха с 3:2 над борещия се за оцеляване тим

Българският национал Станислав Манолев започна като титуляр за своя ПСВ Айндховен и остана до края на двубоя срещу Екселсиор, спечелен от лидерите в холандския шампионат с 3:2.

Борещите се за оцеляване домакини изненадващо поведоха в резултата чрез Фернандес в 22-ата минута, но гостите от Айндховен стигнаха до пълен обрат в рамките само на две минути след попадения на Ленс (’50) и Хутчинсон (’52).

Резултатът се запази 2:1 в полза на ПСВ до последната 90-а минута, в която Де Грааф изравни с гол за домакините от дузпа, но секунди по-късно главният рефер на срещата Дани Макелие отсъди наказателен удар и в полза на домакините, който бе реализиран от звездата Балаш Джуджак, донесъл успеха на „филипсите”, оформяйки крайното 3:2.

След победата ПСВ събра 57 точки и вече има с три повече от втория Твенте, който по-рано днес надделя над НАК Бреда с 2:0.