2. - Българи в чужбина
  3. Мицански с първи гол в полския елит

Мицански с първи гол в полския елит

Българският нападател на полския елитен Заглебие (Любин) Илиян Мицански вкара единственото попадение при загубата от Пияст Гливице с 1:4 в мач от 3-ия кръг от полската Екстракласа. Това и първия гол на Мицо в полската лига.

Бившият младежки национал на България престоя на терена цял мач и откри резултата в 9-ата минута. След това обаче, Заглебие получи цели четири гола във втарата си.

Домакините от Гливице изравниха чрез Вилчек в 17-ата минута. В 34-ата минута Глик направи резултата 2:1 в полза на Пияст. Вилчек и Олсзар добавиха следващите два гола, съответно в 55-ата и 72-ата минута, за да оформят крайното 4:1 в полза на домакините от Пияст Гливице.

След този мач, отборът на Мицански Заглебие заема предпоследното 15-о място в полската Екстракласа с актив от 3 загуби и 0 точки.