2. - Българи в чужбина
  3. Монако бие без контузения Бербатов (+ВИДЕО)

Монако бие без контузения Бербатов (+ВИДЕО)

Българинът има леко разтежение, като се очаква да пропусне единствено този мач

Без основния си реализатор Димитър Бербатов Монако победи 3:1 Реймс като гост в среща от 30-ия кръг на френската Лига 1.

В отсъствието на българина, който не бе дори в групата, головете за монегаските реализираха Фабиньо (5’), Антони Мартиал (14’) и резервата Набил Дирар (79’). Две асистенции записа Жоао Моутиньо. Краткотрайни надежди на домакините даде Диего (70’).

Бербатов има леко разтежение, като се очаква да пропусне единствено този мач. Титулярният вратар Даниел Субашич също не можа да излезе на терена, като неговото място зае опитният Мартеен Стекеленбург.

След загубата от Арсенал с 0:2 през седмицата Монако се върна на победния път. Във френското първенство тимът, воден от Леонардо Жардим, няма загуба в последните си вече пет мача, в които записа 4 победи и 1 равенство (0:0) с ПСЖ.

Фабиньо откри още в 5-ата минута от малък ъгъл. След 9 минути младежкият национал на Франция Мартиал, който изигра ключова роля в мача, покачи, прехвърляйки Агаса. Въпреки доминацията си, Монако получи гол в 70-ата минута, дело на Диего. Но Набил Фекир с глава сложи точка на спора.

С успеха си, който е първи над Реймс от 1978 г. насам, Монако си върна 4-ото място, като има точка повече от Сент Етиен – 53 срещу 52. Монегаските продължават битката за зона Шампионска лига, като отстъпват с 1 точка на Марсилия, с 5 на Лион и с 6 на лидера ПСЖ. Реймс заема 15-ата позиция с 35 точки, с 3 над опасната зона.

На четвъртфиналите в Шампионската лига Монако ще играе с Ювентус.

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0