2. - Българи в чужбина
  3. Отборът на Петев приключи сезона с тежка загуба

Отборът на Петев приключи сезона с тежка загуба

Тимът на българина завърши последен в първата осмица

Тимът на Ивайло Петев - Ягелония (Бялисток), допусна тежка загуба с 0:4 от Лех (Познан) в последния кръг от сезона. Съперникът им финишира втори и ще играе в Лига Европа.

Педро Тиба даде аванс на Лех в 6-ата минута, а в 13-ата се разписа Кристиан Гюткяер. До почивката гол на Ягелония беше отменен заради засада, а домакините вкараха още две попадени, дело на Якуб Камински и Гюткяер. Датчанинът стана голмайстор на първенството с 24 точни изстрела.

През второто полувреме Лех намали оборотите, а Ягелония така и нито веднъж не застраши вратата на Карол Шимански.

Поражението остави тима на Петев на последното място в първата осмица на полската Екстракласа, на точка след Краковия и на две след Шльонск (Вроцлав) и Погон (Шчечин). Шампион стана Легия (Варшава), , следван от Лех и Пяст Гливице.

В Лига Европа ще играе и носителят на Купата на Полша Лехия (Гданск), който финишира на 4-о място в първенството.

От елита изпаднаха Арка (Гдиня), Корона (Киелце) и ЛКС Лодз.
Абърдийн и Димитър Митов с успех за Купата (ВИДЕО)

Българският национал с цял мач при 4:0 и полуфинал в Шотландия

ПАОК громи в Гърция, Десподов изработи дузпа (ВИДЕО)

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО