2. - Българи в чужбина
  3. Попето влезе в края и помогна на Ростов за трудна победа

Попето влезе в края и помогна на Ростов за трудна победа

Ростовци надвиха отбора на Хичо - Урал

Тимът на Ростов прекърши с 2:1 у дома Урал в мач от 21-ия кръг на руското първенство. Двама българи взеха участие в срещата и единият от тях изигра решаваща роля за крайния резултат. Николай Димитров - Хичо бе в стартовия състав на гостите от Екатеринбург и остана на терена до 84-ата минута, когато бе сменен от Марко Араторе. В същата минута на терена за домакините се появи Ивелин Попов, влязъл на мястото на Роман Ерьоменко.

Именно Попето центрира от корнер и Миха Мевля с глава успя да изпрати топката в противниковата врата. Впоследствие попадението бе записано като автогол на Павел Погребняк. Преди това Алексей Ионов даде аванс на Ростов още в 10-ата минута, а Отман Ел Кабир изравни за Урал в 52-ата.Ростов е шести в класирането с 32 точки, а Урал заема 13-а позиция с 23 точки.

В други срещи по-рано днес Спартак (Москва) надигра с 3:1 като гост Ахмат, Енисей и Рубин приключиха при резултат 1:1 (Петър Занев остана на пейката за Енисей), а Локомотив (Москва) спечели с 1:0 столичното дерби с Динамо (Москва)с гол на Антон Миранчук от дузпа в 64-ата минута.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)