2. - Българи в чужбина
  3. Русев с асистенция срещу Панатинайкос, Трикала отпадна

Русев с асистенция срещу Панатинайкос, Трикала отпадна

Българският полузащитник подаде за първото попадение за Трикала, но тимът му падна с 2:3 от Панатинайкос

Българският полузащитник Иван Русев подаде за първото попадение за Трикала, но тимът му падна с 2:3 от Панатинайкос на осминафинал за Купата на Гърция. Три бързи гола в рамките на три минути бяха отбелязани в края на първото полувреме, като в 43-ата минута Сотирис Нинис откри за домакините от ПАО, а минута по-късно аржентинецът Себастиан Лето удвои с диагонален шут. В добавеното време обаче Иван Русев проби до аутлинията и върна топката към щатния голмайстор на тима Кунтогулидис и той от 10 метра направи 1:2.

След почивката пред Русев се откри много добра възможност да изравни. Триходова комбинация го намери на дъгата на наказателното поле, но вратарят на домакините Карнецис се разтегна и извади удара му.

Грешка при центриране от корнер намери Лукас Винтра на задната греда и той вкара топката за трети път във вратата на Трикала в 68-ата минута, а в 72-ата Павлос Корбос фиксира крайното 3:2 за Панатинайкос. Иван Русев игра 59 минути, след което беше заменен от Ризоянис, а другият българин- Христо Телкийски, остана в игра 83 минути.

За четвъртфиналите се класираха още отборите на Олимпиакос (Волос), Атромитос, ПАОК и Олимпиакос (Пирея). Днес да последните три осминафинала, които противопостявят Етникос Астерас- Диагорас, Ираклис (Солун)- Керкира и Лариса- АЕК (Атина).

Абърдийн и Димитър Митов с успех за Купата (ВИДЕО)

Българският национал с цял мач при 4:0 и полуфинал в Шотландия

ПАОК громи в Гърция, Десподов изработи дузпа (ВИДЕО)

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО