2. - Българи в чужбина
  3. Сърмов и Димитров със 120 минути игра за Касъмпаша - отборът отпадна от турнира за Купата на страната

Истанбул ББ се справи с тима на двамата българи

Отборът на Касъмпаша, където се състезават българите Георги Сърмов и Николай Димитров, отпадна от четвъртфиналите на турнира за Купата на Турция, след като не успя да се справи с Истанбул ББ. Първата среща бе приключила при нулево равенство, а редовното време на втория двубой също приключи без гол. Според регламента предстояха две продължения по 15 минути, а резултатът от тях бе 1:1, което значеше, че гостуващият тим на Истанбул ББ продължава на полуфиналите.

По време на целия мач за Касъмпаша играха и Георги Сърмов, и Николай Димитров.

Гостите от Истанбул откриха в 111-ата минута чрез Холмен. Секунди преди изтичането на второто продължение обаче, те останаха с човек по-малко, след като Депе бе изгонен. Касъмпаша получи правото да изпълни дузпа, а застаналият зад топката испанец Варела не сбърка. Силите на Касъмпаша за отбелязването на още един гол не стигнаха и така отборът на двамата българи отпадна от надпреварата.

Това значи, че Касъмпаша ще се съсредоточи в изявите си в Суперлигата, където е последен с едва 14 точки.