2. - Българи в чужбина
  3. "Синия" Матераци тръгна с победа и червен картон в Райо Валекано

"Синия" Матераци тръгна с победа и червен картон в Райо Валекано

Юношата на Левски Симеон Иванов, който беше трансфериран преди по-малко от седмица в Райо Валекано, направи доста нестандартен и запомнящ се дебют, пише в-к "Меридиан мач". Играчът, известен още като Матераци, започна с победа, но получи и червен картон в първата си среща за тима от Мадрид.

Иванов взе участие при победата на втория тим на Райо срещу Санта Ана с 2:1. Българинът започна титуляр, а в 83-ата минута получи директен червен картон от рефера за грубо нарушение срещу съперник. През първото полувреме юношата на Левски си заработи и жълт картон.

Матераци бе закупен преди няколко дни от Райо Валекано, като на този етап ще играе за втората селекция на отбора.

Райо Валекано II играе в една от третите дивизии на испанския шампионат и е убедителен лидер. Въпреки това отборът не може да влезе в Сегунда дивисион, защото там се състезава първият тим на Райо. Ако титулярите стигнат до елита, то едва тогава втората формация може да се качи в това ниво.

В момента те заемат девето място в Сегунда дивисион.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)