2. - Българи в чужбина
  3. Станислав Шопов със силни 90 минути в Нидерландия

Станислав Шопов със силни 90 минути в Нидерландия

Хееренвеен се наложи над Хераклес

Българският младежки национал Станислав Шопов игра 90 минути за втория отбор на нидерландския тим Хееренвеен срещу Хераклес (Алмело), а мачът на дублиращите състави завърши с успех 1:0 за "синьо-белите". Юношата на Ботев (Пловдив) се представи много силно както в офанзивен план, така и при играта в отбрана.

Единственото попадение реализира централният защитник Сиб ван Отеле в средата на първото полувреме. Отборът на Хееренвеен беше събран от 5-има от първия отбор и 6 момчета от състава до 21 години, но това не им попречи да доминират през огромна част от времето.

Роденият през 2002 година Шопов игра отново на своята любима позиция зад централния нападател и се отличи с три добри извеждащи подавания, които обаче не бяха оползотворени. Той обаче вложи много енергия и в дефанзивен план, като единоборствата му спечелиха овациите на треньорите на тима.

Помощник-треньорът на първия отбор на Хееренвеен Джефри Талан пък дори даде агресията на българина за пример на целия отбор.
Гьозтепе без нападателя на Челси в понеделник

Станимир Стоилов ще разчита на основния състав от миналия сезон

Българин с асистенция срещу Наполи

Георги Костадинов отново тренира с АПОЕЛ

Националът се възстанови след травма в гърба

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0