2. - Българи в чужбина
  3. Станислав Шопов титуляр за Хееренвеен във втора поредна контрола (ВИДЕО)

Станислав Шопов титуляр за Хееренвеен във втора поредна контрола (ВИДЕО)

18-годишният пловдивчанин отново попадна сред стартовите 11 на треньора Йенсен

Българският младежки национал Станислав Шопов във втори пореден мач беше титуляр за мъжкия отбор на Хееренвеен по време на летните контроли.

В мача с белгийския Кьорттрайк, който завърши 2:2, 18-годишният пловдивчанин отново беше избор на треньора Джони Йенсен за стартовите 11.

Докато 400 привърженици бяха добре дошли на първия тренировъчен мач от подготовката срещу Утрехт U23, срещата с Кьорттрайк беше проведена при затворени врати.

Теди Шевалие откри още в 4-ата минута за белгийците с удар през бранителя Павел Бохниевич.

Хърватинът Тибор Халилович вкара два гола в средата на второто полувреме за пълен обрат за фризийците, а до 80-ата минута на два пъти пропуснаха шанс да увеличат аванса си. И точно тогава гостите от Белгия изравниха чрез сенегалеца Папе Хабиб Гей.

Станислав Шопов игра половината от първата част като ляво крило, а след това беше преместен от дясно и за малко в центъра. За пореден път той даде заявка за титулярно място и през сезона, след като свърши много работа в дефанзивен план.

Българин с асистенция срещу Наполи

Георги Костадинов отново тренира с АПОЕЛ

Националът се възстанови след травма в гърба

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0