2. - Българи в чужбина
  3. Светослав Петров се разписа за Нефтчи

Светослав Петров се разписа за Нефтчи

Бившият халф на ЦСКА Светослав Петров донесе победата на неговия отбор Нефтчи (Баку) с 2:0 срещу Интер (Баку) в българското дерби на 22-ия кръг в първенството на Азербайджан. Петров откри резултата в 24-ата минута, след като отбеляза от пряк свободен удар от границата на наказателното поле.

Бившият халф на ЦСКА Светослав Петров донесе победата на неговия отбор Нефтчи (Баку) с 2:0 срещу Интер (Баку) в българското дерби на 22-ия кръг в първенството на Азербайджан. Петров откри резултата в 24-ата минута, след като отбеляза от пряк свободен удар от границата на наказателното поле. В последната минута на първата част Олефир се възползва от пас на Няга и направи резултата 2:0. Петър Златинов записа пълни 90 минути за Интер, а вратарят Свилен Симеонов не се появи в игра.

В друга среща от първенството Хазар-Ленкоран разгроми Баки с класическото 3:0, като две попадения за победители отбеляза турският нападател Ахмет Дурсун, а бразилецът Марио добави още един гол. Българите в отбора на Хазар-Ленкоран Иван Цветков и Костадин Джамбазов играха като титуляри за своя отбор.

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0