2. - Българи в чужбина
  3. Телкийски и Топузаков спечелиха българското дерби в Израел, Тодор Колев не влезе в игра за Апоел Кирият Шмона

Димитър Телкийски и Елин Топузаков спечелиха българското дерби от 26-я кръг на израелското футболно първенство срещу топреализатора на Ашдод Димитър Макриев.

Българският нападател не успя да подобри актива си от девет гола, при минималната загуба в гостуването си на Апоел с 0:1. Единственото попадение в срещата стана дело на ганайският нападател Самуел Йебоа в 34-ата минута. И тримата български легионери изиграха пълни 90 минути за отборите си.

Благодарение на третата си поредна победа Апоел (50 т.) продължава да преследва първия Макаби Хайфа, който днес победи с 2:1 Апоел Петах Тиква.

След 26 изиграни мача и трета поредна загуба Ашдод се намира на осма позиция с актив от 32 точки.

Тодор Колев не влезе в игра при гостуването на своя Апоел Кирият Шмона срещу Макаби Рамат Ган. Гостите отстъпиха с 0:1, след като гол в 31-ата минута отбеляза Барак Бадаш. Точковата разлика във временното класиране е в полза на намиращия се на 11-а позиция Рамат Ган (21 т.), тимът на Тодор Колев е едно място по-надолу с 20 спечелени точки.

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0