2. - Българи в чужбина
  3. Твенте без Михайлов разгроми опашкар

Твенте без Михайлов разгроми опашкар

Шампионите се наложиха с убедителното 5:0 над Витес

Шампионът на Холандия Твенте, където играе националният вратар Николай Михайлов разгроми с 5:0 гостуващия тим на Витес в мач от 20 кръг на холандската "Ередивизи". Ники Михайлов не взе участие в мача, като на вратата пазеше легендата на състава Сандер Бошкер. Михайлов е измъчван от упорита контузия в коляното, която най-вероятно е и причината той за пореден мач да остане на резервната скамейка

Първо Тео Янсен даде аванс на домакините в 29-та минута, след което Де Йонг удвои от дузпа три минути по-късно. До края на първата част Янсен и Насер Чадли добавиха по още едно попадение. В 60-та минута Де Йонг оформи крайното 5:0. След победата Твенте остават втори с 40 точки зад водача ПСВ Айндховен. Тимът на Витес пък е на 15-то място в класирането с 18 точки.

ПАОК громи в Гърция, Десподов изработи дузпа (ВИДЕО)

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0