2. - Българи в чужбина
  3. Велизар с едно полувреме за Металург

Велизар с едно полувреме за Металург

Българският национал започна като титуляр, но бе заменен на почивката при равенството 1:1 с Оболон, Зе Соарес с 90 минути

Българският полузащитник на Металург Донецк Велизар Димитров започна като титуляр в гостуването на Оболон от 17-ия кръг на украинското първенство, завършила 1:1.

Домакините откриха резултата още в 6-ата минута, когато Сергий Кучеренко се разписа от дузпа, но водените от българина Николай Костов гости изравниха резултата в 43-ата минута с гол на Мгуни.

Велизар бе заменен на полувремето от Тейшейра, а бившето крило на Левски Зе Соарес игра 90 минути за тима от Донецк, макар в последните секунди на двубоя да бе заменен от румънеца Чиприан Танаса.

Така Металург вече е на 10-о място в украинския шампионат с 19 точки.

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0