2. - Българи в чужбина
  3. Втора поредна загуба на Твенте, Ники Михайлов със силен мач

Втора поредна загуба на Твенте, Ники Михайлов със силен мач

Холандският шампион допусна второ поредно поражение с 1:2 в Ередивизи

Българският национален страж Николай Михайлов изигра поредния си силен мач за своя клубен отбор Твенте, но не успя да предотврати втората поредна загуба с 1:2 на холандските шампиони в Ередивизи.

Отборът на българина бе надигран на своя „Де Гролш Весте Еншеде” от АЗ Алкмаар, макар да поведе в резултата още в 18-ата минута след гол на Люк де Йонг.

В 31-вата минута обаче бразилският бранител на домакините Дъглас получи директен червен картон и това обърна развоя на срещата. Секунди по-късно гостите изравниха с гол на своя шведски полузащитник Расмус Елм, а в 63-ата резервата Ортис оформи крайното 2:1 в полза на АЗ.

Така Твенте остана на втора позиция във временното класиране с актив от 31 точки, докато отборът от Алкмаар вече е трети с 28 т.

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0