2. България
  3. Филипов в Калиакра, Мечев във Враца, Ромарио напуска Берое

Филипов в Калиакра, Мечев във Враца, Ромарио напуска Берое

Цветан Филипов преминава в Калиакра (Каварна). Футболистът, който тази зима премина в Берое, но не успя да се наложи в отбора преминава в тима от "А" група. Берое ще получи трансферна сума за футболиста, както и голям процент от евентуален бъдещ негов трансфер.

Цветан Филипов е роден на 28 август 1988 година в Бургас. В досегашната си кариера полузащитникът се е състезавал във втория футболен ешелон. През сезон 2005/2006 играе в "Б" група 15 мача (978 минути) за съставът на Поморие, без да отбележи гол. След това прекарва три сезона във вече несъществуващият тим на Нафтекс (Бургас). През сезон 2006/2007 взима участие в 15 срещи (635 минути), без гол. Година по-късно играе в 19 срещи на бургазлии (946 игрови минути), като се разписва във вратата на Хасково. През сезон 2008/2009 взима участие в 11 срещи (911 минути), без да се разпише в противниковите врати. След заличаването на тимът от Бургас Филипов преминава в Черноморец (Поморие). През изминалият сезон младият полузащитник взима участие в 29 срещи (2235 минути), като отбелязва 9 попадения. На 5 май тази година Филипов се представи на много добро ниво във финалът за Купата на България срещу Берое. През есента на сезон 2010/2011 халфът е капитан на Черноморец (Поморие). Играе в 17 срещи (1377 минути) на воденият от Петър Хубчев състав, като е отбелязал две попадения.

С фланелката в зелено-бяло Филипов записа едва 6 срещи (Берое - Сливен 1:0, Литекс - Берое 4:0, Берое - Славия 2:1, Калиакра - Берое 2:2, Берое - Миньор Пк 2:0, Пирин Бл - Берое 2:0).

Берое се разделя и с още двама футболисти. Симеон Мечев, чиито състезателни права са собственост на Славия (София) по всяка вероятност ще продължи кариерата си в Ботев (Враца), а Ромарио Да Силва Ресенде остава в родната си Бразилия. Стана ясно също, че Берое няма да пробва спрягания за тима аржентинец от Серия Б, който е избрал да продължи кариерата си в Еквадор.

Симеон Мечев подписа с Берое през зимата. Той е роден на 16.03.1990 година в Стара Загора. Висок е 170 см и тежи 64 кг. Син е на фолкпевицата Малина, която му е и мениджър. Симеон започва футболната си кариера в частната футболна школа Траяна в родният си град, където треньор е баща му Красимир Мечев. По-късно двамата се преместиха в Берое, където Красимир Мечев бе за кратко директор на детско-юношеската школа. С края на ръководството на един брадат бизнесмен Красимир Мечев напусна Берое заедно със сина си, като двамата се озоваха в Славия.

Симеон Мечев донесе победата на юношите старша възраст на Славия във финалната среща на Републиканското първенство през сезон 2008/2009 над Левски с 1:0. Преди това футболистът се представи на ниво и в полуфиналните срещи срещу Берое. През лятото на 2009 г. Симеон подписа първия си професионален договор със Славия, когато наставник на "белите" бе Велислав Вуцов. Преди година бе даден под наем на Монтана, където игра в едва три мача (общо 147 минути) преди да се забърка в скандал и да се завърне в Славия. През този сезон под ръководството на Емил Велев младокът записа участие в 3 мача в "А" група (общо 44 минути).

Под Аязмото Мечев записа 9 мача и отбеляза гол на Черноморец.

Ромарио Да Силва Ресенде е роден на 3.12.1990 година в Сао Паоло, висок е 175 см и тежи 70 кг. Последно е защитавал цветовете на ФК Радиум (Мокока), където в 28 мача е реализирал 14 попадения. ФК Радиум (Мокока) се състезава във втора дивизия на шампионатът Паулища, което е еквивалент на четвърто ниво на футбола в щата Сао Паоло. Ресенде започва футболната си кариера във Форса Синдикал, след което последователно се състезава за Еко Осаско, Паулистано и Фабрил МГ. Офанзивният футболист за първи път напусна родината си в началото на тази година, за да изкара пробен период в Берое. Той остана при зелените и изигра 5 мача в "А" група като отбеляза 1 гол.

Утре ще стане ясна съдбата на още двама играчи - Георги Динков и Иво Гюров, за които Илиан Илиев трябва да реши дали ще разчита на тях в Берое.