2. - Балкани
  3. АЕК надви трудно Лариса в плейофите, Панатинайкос би ПАОК

АЕК надви трудно Лариса в плейофите, Панатинайкос би ПАОК

Отборът на Панатинайкос записа много трудна победа като гост над ПАОК с 1:0 в плеофите в гръцкото първенство, които определят втория участник в Шампионската лига. Домакините от ПАОК показаха характер в този мач и можеха на няколко пъти да открият резултата, но липсата на късмет им попречи. По всичко личеше, че двубоят ще завърши при нулево равенство, но в 87-ата минута Карагунис донесе победата на гостите. Тимът на ПАОК бе с човек по-малко на терена, след като в 45-ата минута бе изгонен Гарсия.

В друг плейофен двубой, АЕК успя да победи Лариса с 3:2 в мач пълен с обрати. Гостите поведоха чрез Факундо в 9-ата минута, но Павлис изравни за АЕК само пет минути по-късно. Лариса отново излезе напред в резултата - 2:1, с гол на Илич в 24-ата минута.  Мандука възстанови равенството в 40-ата минута, а Бланко с гол от дузпа в 79-ата минута донесе победата на АЕК.

Ето и класирането в плейофите до момента.

P. TEAM PL W D L F A W D L F A W D L F A GD +/- Pts
1 PANATHINAIKOS 1 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0 1 0 0 1 0 +1 +2 5 Ch.Lg QF
2 AEK ATHENS 1 1 0 0 3 2 0 0 0 0 0 1 0 0 3 2 +1 +1 4 UEFA Euro.Lg.
3 PAOK 1 0 0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 -1 +3 3 UEFA Euro.Lg.
4 LARISA 1 0 0 0 0 0 0 0 1 2 3 0 0 1 2 3 -1   0

Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.