2. - Балкани
  3. Ангелов класира Денизли напред за Купата, Иванков с Бурса бият с 4:0

Ангелов класира Денизли напред за Купата, Иванков с Бурса бият с 4:0

Двамата български футболисти, които играят в турската Суперлига, продължават напред в турнира за купата на страната, след като отборите им заеха първите две места в група С.

Бурсаспор с Димитър Иванков разгроми с 4:0 Сивасспор и с 10 точки завърши на 1-о място в групата. Емил Ангелов пък вкара първото попадение за Денизлиспор, който се наложи с 2:1 като гост над Тарсус Идманюрду.

Димитър Иванков получи две звезди за представянето си на вратата на Бурса, а пред него нямаше кой знае какви положения за спасяване. Йозан Ипек в 38-ата минута даде аванс на Бурсаспор, а през второто полувреме Серкан реализира хеттрик- в 53-ата, в 64-ата и в 79-ата минута.

Ангелов игра 85 минути за Денизлиспор и беше оценен с три звезди. Бившият нападател на Черноморец, Левски и Литекс откри резултата в 25-ата минута след пас на Бурак Солакел. В 53-ата минута домакините от Тарсус изравниха, но само две по-късно партньорът на Ангелов от Ямайка - Дарил Робъртс, донесе успеха на тима си след пас на Ахмен. В 69-ата минута Ангелов можеше да вкара ново попадение за Денизлиспор, но вратарят Кадир изби в корнер.

Двата отбора се класираха за четвъртфиналите и очакват жребия в понеделник. Останалите състави, които вече са там са Истанбул ББ, Манисаспор, Фенербахче, Анталияспор, Галатасарай. Днес ще стане известен и последният участник в следващия етап, като претенденти за мястото са Трабзонспор и Анкарагюджу.

Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.