2. - Балкани
  3. Бешикташ удари Галатасарай с 2:1 вкъщи в супер дербито на Турция

Бешикташ удари Галатасарай с 2:1 вкъщи в супер дербито на Турция

Отборът на Бешикташ направи поредната си важна крачка към титлата в Турция, след като победи Галатасарай с 2:1 в мега дербито в Супер лигата. Двубоят се игра на стадион „Иноню” и бе от програмата на 33-ия, предпоследен кръг на турския елит.

Двубоят започна равностойно като двата тима се опитваха да развиват атаките си през центъра на терена. В хода на първата част домакините все пак овладяха инициативата и в 42-ата минута Холоско прати в екстаз феновете на „Иноню” – 1:0. Това бе и крайният резултат за първото полувреме.

През втората част гостите от Галатасарай се опитаха да обърнат двубоя и в 50-ата минута бившият играч на Ливърпул Хари Кюел изравни резултата с хубав удар от средна дистанция. Радостта на гостите трая доста кратко. В 59-ата минута Шимшек върна Бешикташ на победния път, след като успя да реализира победното попадение в срещата.

След тази победа домакините остават лидери в Супер лигата като имат актив от 68 точки, на две от втория Сивасспор. Така титлата в Турция ще се реши в последния кръг, когато Бешикташ гостува на Денизлиспор. Гостите от Галатасарай се смъкнаха на 5-а позиция във временното класиране като са спечелили 58 точки, колкото има и 4-ят Фенербахче, но „лъвовете” имат по-лоша голова разлика.

Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.