2. - Балкани
  3. Отборът на Македония започна 2010-та с победа над Черна гора

Отборът на Македония започна 2010-та с победа над Черна гора

Съперникът на България в квалификационния цикъл за Евро 2012 Черна гора допусна загуба като гост от Македония с 1:2.

Съперникът на България в квалификационния цикъл за Евро 2012 Черна гора допусна загуба като гост от Македония с 1:2. За Домакините точни бяха Ачо Стойков и Пандев, а за черногорци точен бе Баша.  Централният защитник на ЦСКА Игор Митревки записа едно полувреме за Македонците, носейки капитанската лента на отбора.

Първото полувреме се оказа много силно за домакините, като те се оттеглиха на почивката с 2 гола аванс. Първо бе точен Стойковски  в 29-та минута, който вкара гол от границата на наказателното поле с десния крак. 3 минути по-късно се разписа и Пандев, който направи преднината на домакините много удобна. Така двата отбора се отелиха на почивка между полувремената.

Очаквано през втората част гостите започнаха да атакуват повече и логично стигнаха до попадение в 61-та минута чрез Баша.  Атаките на гостите продължиха, като само малшансът не им позволи да изравнят резултата, след като в 80-та минута Мирко Вучинич уцели гредата от над 30 метра. В последните секунди на срещата домакините имаха много добра възможност, но вратаря на Черна гора спаси страхотен изстрел на Попов.

Така приключи първата проверка през 2010-та година за отборите. Все пак това е и добра новина за нашата родина, след като трябва „лъвовете” да се изправят срещу Черна гора в борбата за място на Европейски финали.

Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.