2. - Балкани
  3. Последният в Турция се подигра с Галатасарай в Истанбул, бие 5:2

Последният в Турция се подигра с Галатасарай в Истанбул, бие 5:2

Галатасарай е на път да загуби титлата в Турция, след като бе пометен при домакинството си на последния Коджаелиспор с 2:5. Скромният тим на гостите имаше 3 победи за 23 мача до момента, но днес вкара 5 гола на "Али Сами Йен", поднасяйки една от най-големите изненади за последните няколко сезона

Галатасарай е на път да загуби титлата в Турция, след като бе пометен при домакинството си на последния Коджаелиспор с 2:5. Скромният тим на гостите имаше 3 победи за 23 мача до момента, но днес вкара 5 гола на "Али Сами Йен", поднасяйки една от най-големите изненади за последните няколко сезона.

Мачът започна добре за домакините и Мемет Топал откри резултата в 15-ата минута, а никой на стадиона нямаше представа какъв кошмар очаква "Джим Бом".

Само 10 минути по-късно Танер Гюлери изравни, а след още 10 Мурат Хаджиолу доведе до пълен обрат - 1:2. След този момент последва силен натиск на Галатасарай, като Арда Туран, Линкълн и Шабани Нонда изпуснаха чисти положения.

Вместо обаче да изравнят, домакините допуснаха Танер да им вкара втори гол, правейки резултата 1:3. В 73-ата минута Линкълн се възползва от пас на влезлия като резерва Барош и намали на 2:3.

Най-интересното обаче остана за последните минути. В 86-ата реферът Денис Чобан отсъди дузпа за фаул срещу Сервет Четин. Зад топката застана Милан Барош, но стражът на гостите Сердар отрази удара по земя на чеха.

"Зелено-черните" организираха веднага атака и Танер развинти няколко защитника на съперника, преди да пусне технично топката покрай Де Санктис. Хеттрикът на Танер влуди феновете на домакините, които започнаха да освиркват жестоко любимците си и техния треньор Михаел Скибе.

Това обаче не бе всичко, а днешният ден бе орисан да бъде на Танер Гюлери. Нападателят на гостите успя да се разпише още веднъж във вратата на Де Санктис, реализирайки своя 4-и гол. Така Коджаелиспор е вече на предпоследно място, но дори и да изпадне, тази победа ще остане завинаги в историята на клуба.

"Джим Бом" не допусна гол при гостуването на Бордо за Купата на УЕФА, но сега нямаше какво да спре Танер Гюлери в дъждовната истанбулска вечер. Шампионите останаха с 37 точки и са вече на цели 8 зад лидера Сивасспор.

Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.