3. Шампионски обрат за Бурса, Иванков с 42-и гол в кариерата си

Шампионски обрат за Бурса, Иванков с 42-и гол в кариерата си

Бурсаспор надделя с 2:1 над Анталияспор в Суперлигата

Бурсаспор на Митко Иванков е много близо до шампионската титла на Турция.

Днес тимът на българина победи трудно с 2:1 Анталияспор, а вратарят отново се превърна в ключова фигура за отбора от Бурса, отбелязвайки изравнителното попадение в мача.

С постигнатите три точки Бурсаспор е лидер в подреждането с 61 точки, с 5 повече от Бешикташ. Клубът от Анталия е 10-и с 34 т. До края на сезона остават едва 6 кръга.

Мачът започна добре за гостите и Атес откри резултата в 8-ата минута. Само 6 по-късно обаче Иванков изпълни перфектно наказателен удар за 1:1. Това бе 42-и гол в кариерата на българина.

Митко вече е на 3-о място сред вратарите с най-много отбелязани попадения, като изпревари с едно попадение колумбийската легенда Рене Игита.

До 78-ата минута мачът вървеше при този резултат преди Ердоган да се превърне в герой за Бурса, вкарвайки за 2:1.

Бурса победи и е много близо до първа шампионска титла в историята си.

Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.